Ce e nou în fabrică.

Oportunitate de angajare

Lactate Brăila anunţă două poziţii libere pentru fabrica situată în Brăila: o poziţie de Asistent Manager şi o poziţie pentru Microbiolog. Pentru cei interesaţi, vă rugăm să consultaţi cerinţele de mai jos şi, în măsura în care vă regăsiţi în descrierea noastră, să ne transmiteţi aplicaţia dvs. pe adresa aureliaimpex@yahoo.com până la data de 15 martie 2012. Pachetul de beneficii se va discuta la interviu. Mulţumim pentru aplicaţiile transmise şi urăm succes tuturor candidaţilor!

ASISTENT MANAGER (1 post, studii superioare finalizate)

Responsabilităţi şi cerinţe:
- cunoştinţe bune de operare PC MSOffice – WORD, EXCEL şi de navigare pe internet
- limba engleză scris/vorbit
- capacitate de organizare a timpului, sarcinilor şi locului de muncă
- capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini în acelaşi timp
- capacitatea de a respecta termene limită
- atenţie la detalii
- plăcere şi abilitate de a învăţa lucruri noi
- responsabilitate, ordine, corectitudine şi seriozitate
- îndeplinirea activităţilor zilnice de secretariat
- preluarea şi direcţionarea apelurilor telefonice
- primirea vizitatorilor şi anunţarea persoanelor de contact din companie
- asigurarea protocolului în cadrul întâlnirilor, în conformitate cu cerinţele zilnice
- preluarea, înregistrarea, distribuirea la compartimentele implicate, îndosariere şi arhivarea corespondenţei şi a mesajelor primite din partea partenerilor, clienţilor şi a celorlalţi angajaţi
- redactarea corespondenţei de afaceri necesare desfăşurării activităţii zilnice
- asigurarea transmiterii documentelor prin poştă, fax, e-mail
- actualizarea bazei de date – documente
- rezervări hotel parteneri externi, etc.
- elaborarea şi redactarea documentelor şi a situaţiilor solicitate de management
- asigurarea suportului administrativ pentru toate departamentele firmei

MICROBIOLOG (1 post, absolvent cu specializare microbiolog/ medic veterinar sau asistent laborator medical)

- Efectuarea analizelor microbiologice în laboratorul uzinal la lapte-materie primă, precum şi a produselor finite;
- Menţinerea implementării ISO 22000:2007 şi ISO 9001:2008
- Cunoaşterea ISO 22000:2007 şi ISO 9001:2008

Publicat în: la 27/02/2012
Lasă un mesaj:

Nume

Mesaj

Cod de verificare: captcha